حروف تعریف معین در زبان فرانسه | درس دوم | نوآموز

حروف تعریف معین در زبان فرانسه

 با سلام به همه ی دوست داران زبان فرانسه ، در این پست می خواهیم با هم حروف تعریف معین در زبان فرانسه رو یاد بگیریم . تو زبان انگلیسی ما تنها یک حرف تعریف معین به نام the داریم و تمام اما در زبان فرانسه به خاطر آن که اسامی مذکر و مونث هستند بنابراین ما از دو تا حرف تعریف استفاده می کنیم ! و … همچنین چون در زبان فرانسه اسامی به شمارش ( تعداد ) هم بستگی دارند ! یه حرف تعریف دیگه هم به کار می بریم ! همین !! چیز سختی نبود ! دیدن ؟!

بنابراین …  پس در کل ما سه تا حرف تعریف معین داریم ….

حروف تعریف معین در زبان فرانسه

حروف تعریف معین در زبان فرانسه

خب قیافه هاشونو دیدین !!! این حروف همیشه پیش از اسم می آیند و همان طور که از اسمشون بر می آید به اسمی اشاره می کنند که برای ما شناخته شده هستند و یا قبلاً ما با اون اسم آشنا شده ایم و می دانیم که کدام اسم را می گوید . یه نمونه بگم تا برامون قابل فهم باشه چی میگم !!

 شما برای درکش خودتونو تو یک موقعیتی فرض کنین که با دوستانتون هستین و دوستتون می پرسه که خانم ها کجان ؟! و همسر شما و دیگر بانوان ! توی ماشین منتظر شما هستند و اون ماشین برای همتون شناخته شده هستش و می دونین که کدوم ماشین رو دارین بهش اشاره می کنین …

elles sont dans la voiture.

 

تو این جمله ای گفتم ، elles رو که تو درس آشنایی با ضمایر فاعلی یاد گرفتیم و معنیش میشه آفرین ! ” آن ها ” و برای خانم ها استفاده میشه ! sont هم فعل ماست و میشه ” هستند” ؛ dans هم حرف اضافه است و میشه ” داخلِ ، تویِ” و اما …

la voitue ، ماشین ، جمله را یه بار بخونیم ، ” آن ها داخل ماشین هستند ” . گوینده داره میگه که خانم هایی توی یک ماشینی که برای خودش شناخته شده است و شما هم می دانید ، نشسته اند !!  برای همین چون ماشین یه اسمه و پیش از اسم هم حرف تعریف میاد !  و همه هم میدونن کدوم ماشین منظور همه است ، بایستی از حرف تعریف معین استفاده کنیم !!

خب فک کنم که دیگه فهمیدین منظورمون از حرف تعریف معین چیه ؟! خدا رو شکر !!! همان طور که گفتیم : حروف تعریف معین در زبان فرانسه ، 3 تاست که باهاشون اشنا شدیم !!! و …

شاید این پرسش تو ذهنتون اومده باشه که حالا از کدوم استفاده کنیم ؟!  … الان میگم …  

  • اگر اسم ، مذکر باشد ، پیش از اسم le را قرار می دهیم . 
  • اگر اسم ، مونث باشد ، پیش از اسم la را قرار می دهیم . 
  • اگر اسم ، جمع بود ، چه مونث و چه مذکر ، les را پبش از اسم قرار می دهیم. 

 

و نکته پایانی … اگر اسم مورد نظر ، اولش حرف صدار داشته باشه یا با h اغاز بشه ، چه اسممون مونث باشه و چه مذکر ،یعنی به جای le  و la  ، از کوتاه شده ی حروف تعریف معین ، یعنی ”  ‘l  ” استفاده می کنیم .

 

le train | la voiture | les livres | l’avion | l’heure 

 

نمونه ها …

La fille est jolie.

 

L’animal est timide.

 

Elle est dans l’hôtel.

 

Le vampire est caché.

 

Les enfants font souvent beaucoup de bruit.

 

C’est les Champs-Elysées d’Austin!

 

چکیده : در زبان فرانسه ، به طور کلی ، پیش از اسم ، از حرف تعریف استفاده می شود ، یک دسته از حروف تعریف ، حروف تعریف معین هستند که پیش از اسم و با توجه به جنسیت و شمار اسم، قرار می گیرند .

 

حروف تعریف معین در زبان فرانسه

 

خب اینم از درس دوم ، تا الان ضمایر فاعلی رو یاد گرفتیم و می دونیم که پیش از اسم حرف تعریف میاد و دسته ای از اونا حروف تعریف معین هستند که یادشون گرفتیم … تو پست بعدی قراره با یه دسته دیگه از حوف تعریف آشنا بشیم … تا پست آینده .. خدا نگهدارتون !!!

5 thoughts on “حروف تعریف معین در زبان فرانسه | درس دوم | نوآموز”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *