les pronoms indéfinis | ضمایر مبهم در زبان فرانسه

les pronoms indéfinis | ضمایر مبهم در زبان فرانسه
پگاه محبی
les pronoms indéfinis | ضمایر مبهم | ضمایر نامعین در زبان فرانسه

به نام هستی بخش جهان و سلام و درود من به همه شما خوبان ؛ امیدوارم مثل همیشه حالتون خوب باشه و آماده یک نوشته تازه دیگه باشین. امروز می خواهیم درباره les pronoms indéfinis یا ضمایر مبهم در زبان فرانسه که اسم دیگر آن ضمایر نامعین است آشنا بشیم ؛ ما قبلا در درسنامه هر آن چه که درباره اسم باید بدانید یک گریزی درباره این ضمایر زدیم و الان می خواهیم کامل بهشون بپردازیم. خب همان طور که ازشون معلومه ما از این ضمایر هنگامی استفاده می کنیم که بخواهیم به یک چیز یا شخص نامعلوم و مشخص اشاره کنیم .

les pronoms indéfinis | ضمایر مبهم | ضمایر نامعین در زبان فرانسه

توضیحات بیش تر : در این زبان برای اینکه بخواهیم به یک چیز یا یک شخص نامعلوم اشاره کنیم  که نخواهیم هویتش را بازگو کنیم نیاز است که از ضمایر مبهم در زبان فرانسه استفاده کنیم ؛ حالا یک از آن ضمایر ، ضمیر On می باشد که در کل دوتا معنا داره یکی از آن ها در معنی ما می باشد اما معنای دوم آن همان چیزیست که ما می خواهیم ، مثلا در زبان پارسی اگر بخواهیم بگی یکی داره در می زنی ، یا مثلا دارن در می زنند ، در زبان فرانسه از این ضمیر استفاده می کنیم و میگیم :  on frape la porte و معلوم نیست که چه کسی داره درب خانه را می زند .

یکی دیگر از les pronoms indéfinis ، ضمیر Quelqu’un می باشد که در معنای کسی یا شخصی می باشد که برایمان ناشناخته است ؛ نکته ای که بایستی به ان توجه کرد این است که منفی این واژه ، ne .. personne | Personne ne  هستش ، مثلا اگه خواستیم بگیم کسی هست ، میگیم : Il y a quelqu’un و حالا منفی ان می شود ، Il n’y a personne به همین راحتی و یک وقتی نگین Il n’y a pas  که از دستتون ناراحت می شوم ها !

به همین ترتیب ضمیر مبهم دیگر ، واژه Quelque chose هستش که دقیقا برای اشیا به کار برده می شود و تکته ی این واژه هم دوباره در ساختار منفیش هستش که منفی واژه بالا میشه ne … rien | Rien ne و اینکه تنها برای یک چیز میشه گفت quelque chose  و اگه خواستین بگین چند تا چیز دیگه quelque رو ازش بر می داریم که می تونین تو نمونه بالا ببینین .

آخرین les pronoms indéfinis هم واژه Tout le monde هستش که میشه آن را ” همه ، همه مردم” برگردان و ترجمه اش کرد و حالا این مردم دقیقا کی هستند ؟ الله علم !!

| برای خواندن بیش تر درباره این درسنامه کلیک نمایید

| توجه : این درس نامه همچنان ادامه دارد و ادامه آن را در نوشته ای دیگر پی خواهیم گرفت .

اینم هم از ضمایر مبهم در زبان فرانسه که امیدوارم این درسنامه را هم مانند درسنامه های دیگر به خوبی فراگرفته باشید. تا یک نوشته تازه دیگر همه شما را به خدای بزرگ می سپارم.

0 نویسه

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*