گفتگوی فرانسوی با ترجمه فارسی | درس هفتم | نوآموز

با سلام به همه شما دوستداران زبان فرانسه !! حالتون خوبه ؟! امیدوارم که این جور باشه ؟!!!قراره یه گفتگوی فرانسوی با ترجمه فارسی داشته باشیم اما تو کامنت هایی که فرستاده بودین یه سری انتقادات و پیشنهاداتی داده بودین که تلاش کردم تا از اونا هم استفاده  کنم !

خیلی هاتون گفته بودین که آموزش سطح نوآموزتون خیلی گرایش به سمت گرامری داره !!! در پاسخ به این دوستان بایستی بگم : کمی به شما هم حق می دهم ولی دوستان علاقمند به زبان فرانسه ! یادتون باشه ، همان طور هم که آقای جلم و خانم صالحی اشاره کرده اند !

بهترین روش برای تقویت زبان یادگیری واژگان در جملات است !!! خب شما اگر فقط واژگان را فرا بگیرید و نتونید از اونا استفاده کنید چه فایده ای داره ؟! پس بایستی بتونید یه جمله بسازید و از اون واژگان تازه ای که فراگرفته اید در ساخت اون جمله استفاده کنید ؟! درسته ؟! برای همین هم تصمیم گرفتم در ابتدا کمی گرایش به گرامر داشته باشیم !! من در ابتدا ضمایر فاعلی را برایتان آموزش دادم و سپس روی حروف تعریف معین و حروف تعریف نامعین مانور دادم و بعدش صفات اشاره رو یاد گرفتیم و سپس روی یادگیری دو فعل مهم تو زبان فرانسه یعنی صرف فعل Etre  و صرف فعل Avoir در زبان فرانسه آشنا شدیم . خب حالا کم کمش می تونیم یه جمله خیلی ساده بسازیم ؟! مگه نه ؟!

بخش دیگر از کامنت های شما پیرو این بود که این چطور آموزش از صفری بود که هنوز حروف الفبا رو نگفتید رفتید سراغ ضمایر فاعلی ؟!!! در پاسخ به این دوستان هم بایستی بگویم !!

کسانی که آغاز به یادگیری یک زبان به غیر از زبان انگلیسی می کنند حتما و حداقل با زبان انگلیسی آشنایی دارند و با حروف الفبای این زبان آشنا هستند !!!

من با این دیدگاه ، کار آموزش را شروع کردم که یک نوآموز حداقل با حروف الفبای لاتین آشنایی دارد !!! چرا که حروف الفبای زبان فرانسه هم مانند حروف الفبای انگلیسی ، شباهت های فراوانی دارند و تو سه چهارتا حرف با هم فرق دارند که البته اونا حرف الفبا هم نیستند و ویژه زبان فرانسه می باشند !!

و اینکه این حروفی هم که ویژه این زبان می باشند را به مرور در درس های آتی ، می گویم !!!! ولی با  این حال به خاطر آن که برخی دوستان خواست بودند که ولاقعا از صفر صفر ، آموزش زبان را بگذاریم ، تصمیمی گرفتم ، یک پست دیگر را با نام  ” آغاز یادگیری زبان فرانسه | درس صفر | نوآموز ” اختصاص دهم .

اما در این پست ، که همان طور هم که از اسمش پیداست ، قراره یه گفتگوی خیلس ساده رو به زبان فرانسه یاد بگیریم !!!

گفتگویی که بین دو نفر می خواد گفته بشه !!! این گفتمان را به صورت نوشته گرافیک درآوردم تا هم زیبا تر بشه و هم شما از خوندنش لذت ببرین .

گفتگوی فرانسوی با ترجمه فارسی

 

گفتگوی فرانسوی با ترجمه فارسی
گفتگوی فرانسوی با ترجمه فارسی

گفتگو همراه برگردان پارسی آن !!! در پایین .

 

گفتگوی فرانسوی با ترجمه فارسی

 

امیدوارم این پست ساده گفتگوی فرانسوی با ترجمه فارسی هم لذت برده باشین !!! برای نوآموزان این یه گفتگوی ساده اما راه اندازه  که حتما یادش بگیرین و این گفتگو رو می تونین حتی با یکی که هم زبان فرانسه بلد نیست هم تمرین کنید چرا که گفتن این چند تا جمله خیلی  هم سخت نیست ! به خدا !!  تا پست بعدی خدانگهدارتون .

 

6 thoughts on “گفتگوی فرانسوی با ترجمه فارسی | درس هفتم | نوآموز”

  1. خسته نباشید ، امیدوارم همیشه این جوری آموزش بدین ! واقعا تصویری آموزش دادن باحاله !
    یکی از دوستداران زبان فرانسه !
    خدانگهدارتون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *